بارگذاری...

ممکن است هر وقت شما هم به یاد چین و چروک صورت خود می‌افتید، اتفاقی به یاد بوتاکس بیافتید. بوتاکس صورت، یک درمان معمول برای کم کردن چین و چروک می باشد. ولی بوتاکس مو چیست؟

موهای سرتان هم مثل پوست، با بالا رفتن سن الاستیته و پُری خود را از دست خواهند داد. در این زمان است که اهمیت محصولات بوتاکس مو ظاهر خواهد شد. این محصولات می‌توانند موهای شما را پُر و صاف کنند و از وزی آن کم کنند. با مطالعه این مقاله تا آخر همه چیز درباره بوتاکس مو را می فهمید.

بوتاکس مو چگونه است؟

در واقع بوتاکس مو موضعی (همانند بوتاکس صورت) شامل سم بوتولینوم نیست. بوتولینوم، ماده اصلی بوتاکس صورت، با فلج ساختن عضلات صورت، از روند پیری پوست جلوگیری می کند و تا حد زیادی چین و چروک صورت را کم کرده. سوال اینجا است چرا این محصولات را بوتاکس مو نام گذاری کرده‌اند؟ به آن دلیل می باشد که مثل بوتاکس صورت که با شل کردن ماهیچه‌های صورت، باعث پوست صاف و کم کردن چین و چروک خواهد شد، بوتاکس مو هم با پر کردن هر فیبر تار مو به پُری و صافی آن کمک خواهد کرد.

پس به طور خلاصه در پاسخ به سوال طریقه بوتاکس مو چیست می‌توان گفت بوتاکس مو در واقع درمان عمیقی می باشد که فیبرهای مو را با فیلری مانند کراتین پوشش می دهد. در این روش هر تار موی شکسته یا نازک با فیلری مانند کراتین پُر خواهد شد و به این ترتیب هر تار مو پُرحجم و درخشان تر می باشد.

چه افرادی می‌توانند موهایشان را بوتاکس کنند؟

  • کسانی که پایین موهایشان به چند شاخه تقسیم شده
  • موهای بسیار نازک که پُری و درخشندگی خود را از دست داده‌اند
  • موهای آسیب دیده
  • موهای وز
  • افرادی که تمایل دارند موهایشان صاف شود

در پاسخ به این پرسش که «آیا بوتاکس مو ضرر دارد» باید اظهار داشت که به طور کل، بوتاکس مو بر هر مدل و نوع مو، ایمن و بی‌خطر می باشد.

بوتاکس مو چگونه انجام می‌شود؟

برخلاف بوتاکس صورت، در بوتاکس مو موضعی از هیچ تزریقی استفاده نخواهد شد. در واقع بوتاکس مو موضعی نرم‌ کننده‌ای می باشد که مستقیما روی تارهای مو اعمال شده. می‌توانید برای بوتاکس مو به آرایشگاه بروید یا با تهیه مواد، بوتاکس مو در منزل را انجام دهید. این روش درمانی با یک شامپو شروع می‌شود که کوتیکول‌های موهایتان را باز کرده و تارهای مو را برای مواد بوتاکس آماده خواهد کرد. سپس بوتاکس مو به هر تار مو اعمال می‌شود. بعد از اعمال بوتاکس، می بایست موها از ریشه تا انتهای ساقه ماساژ داده بشوند. مواد بوتاکس باید بین 20 تا 90 دقیقه (بسته به شرایط و میزان آسیب دیدگی مو) روی موهایتان باقی بمانند. برخی از آرایشگران ترجیح می‌دهند قبل از خشک کردن مو و صاف کردن آن با اتو مو، موها را آبکشی نمایند. برخی دیگر هم ترجیح می‌دهند که مواد بوتاکس روی موهایشان باقی بماند و پس از گذشت 20 تا 90 دقیقه، موها را خشک کنند و سپس با اتو مو، آن‌ها را صاف کرده. این دسته عقیده دارند با این روش، مواد بوتاکس بهتر به عمق تارهای مو اثر می گذارد. نتیجه درمانی بوتاکس مو بلافاصله پس از خشک کردن موها قابل مشاهده می باشد.

هزینه بوتاکس مو در آرایشگاه

در پاسخ به این پرسش «هزینه بوتاکس مو چه قدر است» باید گفت که به طور کل هزینه بوتاکس رنجی بین 150 تا 300 دلار به بالا در ایالات متحده آمریکا می باشد. این هزینه بستگی به این دارد که آیا شما مواد بوتاکس را خریداری کرده اید و خود به تنهایی طریقه بوتاکس مو در خانه را انجام خواهید داد و یا آنکه برای انجام اینکار به آرایشگاه‌‌ ها یا سالن‌ها مراجعه می‌کنید. البته هزینه بوتاکس، تا حد بسیار زیادی به جغرافیای محل زندگی‌تان و البته اندازه و جنس موهای‌تان بستگی دارد. اگر قصد دارید در سالن‌ها بوتاکس مو انجام دهید، از قبل درباره هزینه آن سوال فرمایید.

آموزش بوتاکس کردن موها

اما سوال اصلی اینجا است که بوتاکس مو چیست و چگونه انجام می‌ شود؟ همانطور که پیش‌ تر گفتیم بوتاکس مو، موادی شبیه نرم‌کننده می باشد که مستقیم به تارهای مو اعمال می ‌شود و در حال حاضر یک روش درمانی بسیار پرطرفدار است که می‌توان آن را در منزل و به تنهایی انجام داد یا برای انجام آن به سالن‌های آرایشی معتبر رفت. بدیهی است هر چقدر کیفیت ترکیبات به کار رفته در بوتاکس مو بهتر باشد، عملکرد بهتری در بر خواهد داشت. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، پیشنهاد می‌کنیم به یک سالن معتبر مراجعه کنید و از آرایشگرتان درخواست کنید که با توجه به شرایط موهایتان، چه پیشنهادی برایتان دارد. استایلیست‌های مو معمولا محصولاتشان را از مکان‌های مختلف تهیه می کنند، به همین دلیل بهتر از هر کس دیگری درباره بهترین مارک بوتاکس مو و ارائه دهندگان معتبر اطلاع دارند. نرم‌تر کردن مو و درخشندگی مو همان چیزی است که بوتاکس مو ارائه می‌دهد. اولین گام در روش بوتاکس مو موضعی، تمیز کردن حرفه‌ای موها به کمک شامپوهای مخصوص می باشد. سپس باید موها را قسمت‌بندی کرد و هر قسمت از تارهای مو را به مواد بوتاکس آغشته کرد. گرچه زمان گذاشتن این مواد روی مو، بین 20 تا 90 دقیقه می باشد ولی معمولا استایلیست‌ها تنها 45 دقیقه به مواد بوتاکس اجازه می‌دهند تا روی موها باقی بماند. پس از آنکه مواد بوتاکس جذب تارهای مو شده، باید با شامپوهای بدون سولفات موها را شست. البته بعضی استایلیست‌ها با توجه به نوع موی مشتری، از شستن مو خودداری کرده و با همان مواد، موها را خشک و صاف می‌کنند.

مراحل بوتاکس مو در منزل

گام اول در اولین مرحله باید با شامپوی مناسب موهای خود را شسته. در برخی از پک‌های بوتاکس مو، شامپوهای مخصوصی برای این کار موجود می باشد. گام دوم آب موهایتان را ابتدا به کمک حوله و سپس با سشوار تا جایی که امکان دارد بگیرید. بهتر است باد سشوار بسیار ملایم باشد. گام سوم با توجه به حجم و قد موهایتان، میزان کافی از مواد لازم برای بوتاکس مو را در داخل یک ظرف ریخته و آن را با آب گرم داخل کرده؛ طوری‌که محلول حالت چسبناک و خامه‌ای داشته باشد. گام چهارم این مرحله، اساسی ترین مرحله بوتاکس مو می باشد. برای این کار موهایتان را به چهار قسمت مساوی تقسیم کرده و با کمک فرچه مو از پشت سر مواد بوتاکس را به ریشه و تا انتهای ساقه بمالید. این کار را با دقت بسیار انجام دهید. باید تمام تار موهای شما به این مواد بوتاکس آغشته شده. سعی کنید تا جایی‌ که برایتان مقدور می باشد پوست سرتان به مواد بوتاکس آغشته نشود. سپس یک کلاه رنگ روی موهایتان قرار داده و به مدت 10 دقیقه با سشوار موهایتان را حرارت بدهید. اجازه داده به مدت 45 دقیقه مواد بر روی موهایتان باقی بماند. اگر شدت آسیب دیدگی موهایتان بسیار کم است یا موهای مجعد یا فری دارید، اجازه دهید مواد بوتاکس به مدت بیشتری روی موهایتان باقی بماند. گام پنجم در این مرحله باید موهایتان را آبکشی کنید و با کمک گرفتن از سشوار رطوبت موهایتان را بگیرید. گام ششم در این مرحله، باید موهایتان را اتو کنید. زیرا حرارت اتو باعث نفوذ بهتر مواد بوتاکس به درون تارهای موی شما خواهد شد. بهتر است برای این منظور، حرارت اتو روی 210 تا 230 درجه تنظیم شده باشد. اگر موهایتان سفید یا نازک است، درجه حرارت اتو را روی 180 درجه تنظیم کرده است.

آیا بوتاکس مو ضرر دارد؟

به طور کلی، محصولات بوتاکس مو، محصولاتی ایمنی برای استفاده می باشند. ولی همچون دیگر روش‌های درمانی مو، می‌تواند عوارضی مانند خارش پوست سر یا واکنش‌های حساسیتی به دنبال داشته باشد. به همین دلیل اکیدا پیشنهاد می‌کنیم سعی کنید مواد بوتاکس مو، کمترین تماس ممکن با پوست شما را داشته باشد.