بارگذاری...

در سالهای گذشته تاتو و خالکوبی به صورت دائمی برداشته می شد. اما امروزه با توجه به پیشرفت های علمی مانند لیزر به شکل قابل اطمینان تر و با تاثیرات بالاتری می توان آن ها را پاک کرد. از بین بردن تاتو شیوه های متعددی دارد ولی به نظر می رسد که بهترین روش همان لیزر درمانی است. شماری از کسانی که لیزر انجام می دهند ممکن است بعد از انجام این کار از تاتوی خود راضی نباشند و نیاز به پاک کردن تاتوی خود را داشته باشند که می توانند از دستگاه های جدید لیزر استفاده کنند.

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر

هزینه پاک کردن تاتو با استفاده از لیزر به عوامل متعددی از جمله سن و رنگ بستگی دارد. نکته قابل توجه این که پاک کردن تاتو چون یک عمل زیبایی محسوب می شود بیمه به آن تعلق نمی گیرد. در این مقاله به هزینه های لازم برای از بین بردن تاتو از روی نقاط مختلف بدن می پردازیم. 

اگر شما در دسته های زیر قرار دارید برای لیزر تاتوهای خود قطعا هزینه های بیشتری نسبت به سایر افراد نیاز دارید.

 • پوست های تیره
 • بیماری های پوستی که از قبل داشتید مانند اگزما
 • بیماری پوستی که روی سلامتی تاثیر می گذارد  مثل تبخال

همانطور که گفتیم در گذشته پاک کردن  تاتو تقریبا غیرممکن بود مگر اینکه از پوست لایه برداری می شد که در این روش علاوه بر درد شدید پوست شکل ظاهری خود را از دست می داد یا باعث عفونت می شد. امروزه با استفاده از تکنولوژی و لیزر به راحتی می توان انجام داد.

مهمترین عواملی که در هزینه لیزر کردن تاتو ها تاثیر دارد عبارتند از:

 • اندازه تاتو
 • سن تاتو
 • اینکه تاتو در چه قسمتی از بدن
 • هزینه دارو در صورت نیاز
 • دستمزد متخصصی که تاتو برمی دارد
 • تعداد جلسات لازم برای برداشتن تاتو
 • رنگ های بکار برده شده در تاتو

انواع روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی

تاتو ها (یا خالکوبی) هایی که در گذشته انجام می شد نسبت به تاتوهای جدید سخت تر پاک می شوند. پاک کردن بعضی از این رنگ ها مثل : سیاه. قهوه ای . آبی تیره . سبز و قرمز در مقایسه با بقیه راحت تر پاک می شود. تاتو های بزرگتر و تیره تر در مقایسه با تاتوهای کوچکتر و کم رنگ تر گرانتر و احتیاج به زمان بیشتری دارد.

از مهمترین شیوه های پاک کردن تاتو می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خمیر درمانی
 • سرما درمانی
 • درم ابریژن ها برای سایش نقاط تاتو شده
 • لیزر درمانی
 • روش سل ابریژن (این روش از نمک برای تراشیدن پوست تاتو شده استفاده می شود) بریدن و لایه برداری پوست ناحیه تاتو شده.
 • سختی پاک کردن تاتو

مراقبت های بعد از پاک کردن تاتو با لیزر

بعد از انجام لیزر تکنسین شما حتما مراقبت و دستورالعمل های ویژه ای را به شما خواهد داد. معمولا بعد از هر شیوه ای به مدت چند روز پمادهای ضد باکتری را روی پوست خود قرار دهید، مصرف پماد به بهتر شدن و کم کردن خطر عفونت کمک می کند.

بعد از برداشت تاتو باید تا 2 هفته خودداری از پوشیدن لباس های تنگ، جلوگیری از قرار دادن ناحیه تحت درمان در معرض نور خورشید و تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تحت درمان از مهم ترین مراقبت ها می باشد.

عوارض ریمو کردن تاتوی ابرو

کم و بیش افرادی که به دنبال ریمو کردن تاتو ابرو خود هستند. می خواهند اطلاعاتی راجع به عوارض تاتو بدانند که در این متن به عوارض ریمو کردن تاتو ابرو به دو روش مواد و لیزر بصورت جداگانه پرداخته شده است. در ابتدا شما با دانستن عوارض این دو شیوه می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. 

عوارضی که ممکن است بعد از ریمو ابرو برای افراد بوجود بیاید شامل:ورم،پوسته پوسته شدن،خارش، برفکی شدن،تاول زدن و سفید شدن ابروهایی که لیزر شده می باشد که این علائم کوتاه مدت هستند. در صورت طولانی شدن این علائم باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

علت بوجود آمدن علائم پس از ریمو تاتو ابرو

1-ورم کردن: ورم کردن ابرو بعد از ریمو تاتو یکی از عوارض لیزر است که بصورت موقتی می باشد. سیستم دفاعی بدن ما ممکن است با عواملی مانند بیماری ها یا عفونت به شیوه های متفاوت واکنش نشان دهد. سیستم دفاعی بدن وقتی متوجه شود که مشکلی تهدید نمی کند ورم از بین می رود.

2-پوسته پوسته شدن: پوسته شدن ابرو یکی دیگر از عوارض لیزر تاتوی ابرو می باشد. 8 تا 72 ساعت بعد از لیزر این پوسته ها نمایان می شوند و باعث می شود که رنگ ابروها ریخته شود و همچنین لایه بالایی جوهر هم ریخته می شود. ممکن است پوسته ها باعث زخم شدن بشوند بعد از دو هفته پوسته شدن ابرو از بین می رود و کاملا طبیعی می باشد.

3-خارش: اگر بعد از لیزر تاتو، ابروها دچار خارش شد می تواند نشانه خوبی باشد چون که سیستم ایمنی بدن فعال می شود و نشان دهنده خوب شدن محل لیزر می باشد. ناحیه لیزر شده اگر دچار خارش شد کاملا طبیعی است باید سعی کنید که نخارانید تا دچار زخم و عفونت نشود.

4-برفکی شدن: زمانی که تاتوی ابروی خود را لیزر می کنید پوست حالت برفکی پیدا می کند که این اتفاق به دلیل آزاد شدن کربن دی اکسید بر اثر نفوذ لیزر بر روی سطح بالایی پوست می باشد که در اکثر مواقع بعد از 20 دقیقه از بین می رود.

5-تاول زدن: زمانی که شما تاتوی ابروی خود را لیزر می کنید لیزر جوهر زیر پوست شما را داغ می کند و این امکان وجود دارد که رگ های بسیار ریز اطراف تاتو پاره شوند و در نتیجه باعث  بوجود آمدن تاول های سطحی حاوی آب یا جوهر می شود. بعد از لیزر معمولا این تاول ها بوجود می آیند که معمولا بین 1 تا 2 هفته از بین می رود.

6-سفید شدن موهای ابرو: بر اثر لیزر کردن موهای ابرو شما ممکن است سفید شوند چون رنگ دانه ها بر اثر لیزر از بین میروند که این اتفاق کاملا طبیعی است و ابروهای شما بعد از مدتی به رنگ طبیعی خود باز می گردد.

عوارض پاک کردن ابرو با ریموور

روش دیگری که برای پاک کردن تاتو استفاده می شود ریموور ها هستند.

ریموور دستگاهی مانند قلم تاتو می باشد که محلول ریموور را به لایه های زیر پوست تزریق می کند این محلول جوهر تاتو را در داخل خود حل می کند و باعث از بین رفتن تاتوها می شود. برخی از عوارض ریموو ابرو با مواد شامل موارد زیر می شود.

1-قرمز شدن: قرمز شدن پوست یکی از عوارض پاک کردن تاتوی ابرو با ریموور است که برای بهتر شدن پوست از کرم های ترمیمی مناسب استفاده می شود.

2-ایجاد گودی: دلیل این اتفاق اسیدی بودن مواد ریموور است، زمانی که افراد غیر متخصص کار ریموور را می خواهند در جلسات کمتر و با تزریق بیش از حد مواد و سوزن زدن زیاد از حد روی پوست باعث ایجاد گودی در ابروی شخص می شوند.

3-عفونت: تمیز نمودن محیط و غیر بهداشتی بودن وسایل مورد استفاده باعث عفونت های پوستی می شود.

4-گوشت اضافه: یکی دیگر از عوارض پاک کردن تاتوی ابرو با ریموور بوجود آمدن گوشت اضافه است. افرادی که پوست های حساسی دارند سوزن زدن های زیاد برای پاک کردن ممکن است باعث بوجود آمدن گوشت اضافه روی ابروهای آن ها بشود.

5-پررنگ تر شدن تاتو: ممکن است تعدادی از افراد بعد از ریموور کردن تاتوی ابروی خود احساس کنند ابروهایشان پر رنگ تر شده که این موضوع به این دلیل است که محلول ریموور باعث شده رنگ دانه ها به سطح پوست نزدیک شوند و باعث پر رنگ تر شدن ابروها بشوند.

پاک کردن تاتو قطعا بدون عوارض نیست اما در صورتی که این کار بواسطه افراد متخصص انجام بشود. قطعا عوارض ریموو تاتوی ابرو بسیار کمتر خواهد شد، دقت کنید که بخاطر هزینه کمتر زیبایی صورت خود را فدای افراد غیر متخصص نکنید.