بارگذاری...

فیشیال یکی از روش‌های مراقبتی پوست می باشد. این روش که شامل مراحل پاکسازی، بخور گرم، اسکراپ، لایه‌برداری و پولیش پوست و تخلیهٔ کمدون‌های سیاه‌ پوست می باشد و در پایان می توان گفت بخور سرد برای بستن منافذ پوست مورد. استفاده قرار می گیرد. فیشال صورت اصولا در مراکز زیبایی انجام می شود.

فیشیال یک روش درمانی خوب و محبوب برای بدست آوردن پوستی سالم و براق می باشد. این روش درمانی در چند مرحله به مدت 1 ساعت قابل اجراست. به عبارتی دیگر، از زمانی که وارد کلینیک زیبایی پوست و مو می شوید و تا زمانی که از آن خارج می‌شوید، تنها به 1 ساعت زمان احتیاج است تا به پوستی درخشان و البته شاداب تر و جوان تر دست پیدا کنید.

فیشیال صورت چیست و به چه صورت انجام می شود؟

سطح پوست پوشیده شده از سلول‌های مرده یا لایه شاخی می باشد. این سلول‌ها در سطحی ترین بخش پوست قرار دارند. مهم ترین وظیفه سلول‌های مرده روی پوست محافظت از پوست می باشد. و در اصل می توان گفت این سلول‌ها نگهبانان بدن در مقابل عوامل خطرساز بیرونی خواهند بود. در حالت طبیعی، بدن تقریباً ماهانه یک‌بار سلول‌های شاخی مانند را به طور کامل حذف کرده و سلول‌های تازه تری را به جا آنها جایگزین می کند.

به خاطر این دلیل سلول‌های مرده روی پوست جمع شده و باعث کم شدن درخشندگی و شادابی پوست شده اند. برداشتن و یا فیشیال این سلول‌ها به شما کمک می‌کند تا پوست شفاف‌تری داشته باشید.

فیشیال صورت یک از روش‌های نوین جوانسازی پوست به‌صورت ترکیبی و با دستگاه های متفاوت می باشد. فیشیال صورت کاملاً غیرتهاجمی می باشد و به همین دلیل امروز بسیاری این روش درمانی و زیبایی را نسبت به دیگر روش‌های تهاجمی ترجیح می‌دهند.

در اینجا نکته حائز اهمیت در خصوص این روش درمانی این می باشد که تنها در یک جلسه ی 1 ساعته، می‌تواند بسیاری از مشکلات پوستی، از جمله جوش‌های سر سیاه یا کومودن را محو کند. به همین خاطر است که به عنوان یک روش درمانی عالی و اثبات شده برای مراقبت از پوست در سراسر جهان برگزیده شده است.

مزایای فیشیال پوست

  1. با یک جلسه به چند راه درمانی و مراقبتی پوست دست پیدا می کنید .
  2. پاکسازی پوست از آلودگی‌های محیطی و رادیکال‌های آزاد
  3. ماساژ صورت باعث ایجاد حس آرامش و رها شدن از اضطراب می شود .
  4. جوانسازی، کاهش چین‌ و چروک‌ها، شادابی و براق شدن پوست
  5. حذف کردن آسیب‌های پوستی و کمک به گردش خون
  6. رفع جوش‌های سر سیاه، سر سفید و منافذ باز
  7. لیفت و سفت شدن پوست
  8. درمان گودی، سیاهی و پف زیر چشم
  9. صاف و یکدست شدن رنگ پوست

فیشیال صورت برای کمک به سم‌زدایی پوست بسیار مناسب می باشد که بسیاری از خانم هایی که به زیبایی صورت خود اهمیت می دهند از آن استقبال کرده اند.

مراحل فیشیال و پاکسازی پوست

لازم به ذکر است قبل از آغاز این مراحل، از تکنسین زیبایی سؤالاتی درباره‌ جنس پوست، تغذیه و سبک زندگی تان که تأثیر بر شرایط پوستتان می تواند داشته باشد می‌پرسد. ممکن است این سؤالات در جزئیات معمول مراحل فیشیال تأثیر بسزایی داشته باشند. مراحل فیشیال را به ترتیب زیر مورد بررسی قرار می‌ دهیم.

 پاکسازی پوست

در این مرحله از پاک‌ کننده‌های مخصوصی که مناسب جنس پوست هر شخص می باشد استفاده می‌شود. این پاکسازی پوست به صورت خیلی سطحی توسط پد پنبه‌ای یا اسفنج‌های مخصوص و دستگاه‌های شست و شوی صورت مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در این مرحله مشکلات پوستی هر فرد همچون جوش‌های زیر پوستی، کمودون‌ های سیاه، سوختگی براثر اشعه ی خورشید یا چروک‌های پیری هم برای نحوه انجام مراحل بعد بررسی خواهد شد.

بخاردهی

در این مرحله برای پاکسازی عمقی و لایه‌برداری سطحی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. در بخار دهی منافذ پوست کاملا باز شده و برای انجام مراحل بعدی فیشیال آماده و مهیا می‌باشد، همچنین کومودون‌ های سیاه و جوش‌های زیر پوستی برای تخلیه آماده خواهند شد. بخار دهی همزمان ریلکسیشن خوبی برای فرد و پوست صورتش به صورت جامع انجام می شود.

لایه برداری

حالا نوبت به آن است که پوست آماده شده با بخار دهی، توسط دستگاه‌های مخصوص لایه‌بردار و مواد ویژه‌ این کار لایه‌برداری آن آغاز شود. آنچه از این مرحله از روی پوست برداشته می‌شود، سلول‌های شاخی سطح پوست صورت که حذفشان ظاهر پوست را مخملی و لطیف و براق می کند.

استخراج

در این مرحله پاکسازی پوست عمقی تر انجام می‌شود. به‌ این ترتیب که کومودون‌ های سیاه و جوش‌های زیر پوستی که کاملاً به اصطلاح ساده رسیده اند تخلیه می شود و هرگونه آلودگی نفوذ کرده به لایه‌های زیرین پوست از آن خارج می‌شود.

ماساژ صورت

حالا پوست پاکسازی‌ شده می بایست مجدد ریلکس و آرام باشد. ماساژ با کرم‌ها و روغن‌ها مخصوص این کار صورت می‌ پذیرد و به روشی انجام می‌شود که خون‌رسانی را در صورت بالا می برد . همچنین شیوه این ماساژ در جهت کاهش چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن می باشد.

ماسک صورت

انتخاب و استفاده از ماسک در این مرحله با توجه به پوست هر فرد و مشکلات احتمالی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

در آخر متخصص فیشیال از تونر، آب‌رسان و کرم ضد آفتاب بر روی پوست شما استفاده خواهد کرد.

انواع روش‌های پاکسازی و یا فیشیال پوست در کلینیک

پیلینگ شیمیایی

لایه‌ بردارهای شیمیایی که در کلینیک‌ها استفاده می‌شوند قدرت پاکسازی بسیار بالایی می توانند داشته باشند و فیشیال در این روش با این ترکیبات می‌توانند جای جوش و انواع لکه‌های پوستی را کامل حذف کنند. پیلینگ یا لایه‌برداری در فیشیال بسته به نوع و عمق آن بین یک تا چهارده روز زمان لازم دارد. در این مدت بعد از پوسته ریزی، پوست جدید جایگزین شده و عمق این پاکسازی به نوع داروهای شیمیایی و مدت زمان استفاده آنها روی پوست متفاوت است.

فیشیال و پیلینگ مکانیکی

تنها در این روش پوست به وسیله ابزار الکترو مکانیکی مورد لایه‌برداری قرار خواهد گرفت که این روش برای از بین بردن جای اسکار زخم‌ها روی پوست بسیار مورد توجه می باشد.

فیشیال و پیلینگ لیزری

این روش به دو صورت لیزر دی‌اکسید کربن و لیزر صورت می پذیرد. در این روش از خواص تبخیر آب و نکروز گرمایی استفاده می شود.

توصیه‌های بعد از انجام فیشیال پوست

1- بعد از فیشیال اصلاً پوستتان را دست‌کاری نکنید و جوش‌های صورتتان را نکنید؛ زیرا صورتتان زخم می شود.
2- بعد از انجام فیشیال صورت به هیچ عنوان آرایش نکنید و پوستتان را کثیف نکنید و به هیچ وجه از محصولات مراقبت پوستی استفاده نکنید و اجازه دهید پوستتان مدتی روند طبیعی خود را طی کند.
3- سعی کنید یک یا دو روز ورزش و تحرک نکنید تا پوستتان عرق نکند؛ زیرا این امر می‌تواند برای پوست شما که حساس شده بسیار مضر باشد.
4- تا سه روز از هیچ لایه‌ بردای استفاده نکنید؛ زیرا لایه‌برداری بیش از حد پوست باعث آسیب رسیدن به پوست شما خواهد شد.
5- تا چند روز بعد از انجام فیشیال در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید و سعی کنید حتماً از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید تا به پوست شما آسیب نرسد.
6- تا یک هفته بعد از فیشیال به هیچ وجه صورت خود را بند نندازید و وکس نکنید. همچنین تا مدتی نباید به انجام لیزر بپردازید.
7- هنگام شست و شو دقت کنید و این کار را با ملایمت انجام دهید؛ زیرا پوست شما به شدت حساس شده است و ممکن است آسیب ببیند.
8- پس از فیشیال صورت پوست خود را به هیچ وجه ماساژ ندهید.

تعداد جلسات انجام فیشیال پوست

این مورد برای هر فردی قابل تغییر است. در حالت طبیعی مناسب تر است که هر چند ماه انجام پذیرد. یک ماه، زمانی است که پوست برای احیا به زمان نیاز دارد. سعی کنید هر سه ماه، یعنی چهار بار در سال و با تغییر فصل، فیشیال صورت را انجام دهید و به هیچ وجه زودتر از این اقدامی نکنید . اگر دنبال درمان جوش سر سیاه، جای جوش و آکنه هستید، این کار را باید با تکرار بیشتری انجام دهید .ولی فواصل گفته شده در آن رعایت شود.

عوارض فیشیال

تابه امروز در مورد فیشیال صورت عوارضی گزارش نشده و هیچ مورد نارضایتی دیده نشده است. این روش کاملاً غیرتهاجمی و بدون درد می باشد که هر فرد با یکبار تجربه دیگر آن را رها نخواهد کرد. قرمزی‌های پس از فیشیال صورت کاملاً طبیعی است و خیلی سریع برطرف می‌شود. پوست به حالت طبیعی برمی گردد.