بارگذاری...

منظور از لیفت صورت همان سفت کردن پوست صورت است که یک عمل زیبایی برای جوانسازی پوست افراد است. در این روش بافت های پوست و صورت انسان با استفاده از تکنیک های مختلف به نحوی دستکاری می شود که نتیجه، زیبا تر شدن ، سفت تر شدن، کشیده تر شدن و جوان تر شدن پوست صورت است.

لیفت صورت را چه کسانی باید انجام دهند؟

با گذر زمان و افزایش سن افراد متأسفانه پوست در اثر عوامل محیطی مختلف یا سبک زندگی نادرست ، شل شده و چربی های زیر پوستی از بین میروند که این عوامل باعث ایجاد افتادگی در برخی نواحی بدن مانند، کناره چشم ها یا گوشه لب ها و بینی می شود و می توان به صورت پوست اضافه در ناحیه غبغب بروز پیدا کند. که می توان با استفاده از روش لیفت صورت حالت چهره خود را بهبود بخشید.

لیفت صورت با جراحی

در این روش بیمار کاملأ بی هوش شده و برای مدتی در بیمارستان و خانه بستری است و همچنین مراقبت از بیمار در دوران نقاهت لیفت صورت به روش جراحی سخت تر و مشکلات زیاد و عوارض مختلفی به همراه دارد. و این روش برای افرادی مناسب است که دچار چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده ای دارند و در این روش با توجه به میزان آسیب پوست صورت را به صورت سطحی و عمقی مورد جراحی انجام می دهند.

لیفت صورت بدون نیاز به جراحی

افراد زیادی تمایل دارند تا بدون نیاز به جراحی و بیهوشی لیفت صورت انجام دهند. عوارض این روش بسیار کم بوده و دوره نقاهت زیادی ندارد و پزشکان در صورت نیاز از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند. بنابراین بیمار پس از جلسه درمان می تواند به کارها و فعالیت روزانه خود ادامه دهد. و پزشکان تا جایی که امکانش وجود داشته باشد لیفت صورت به روش جراحی را توصیه نمی کنند. لیفت صورت بدون جراحی روش های متفاوتی دارد. که این موارد شامل هایفوتراپی ، تزریق ژل یا چربی ، تزریق بوتاکس ، RF فرکشنال ، لیفت با نخ و کربوکسی تراپی می باشد. که هرکدام از این موارد روش و کاربرد متفاوت خود را دارد که برای افراد مختلف نتیجه متفاوتی به همراه دارد.

چه کسانی کاندیدای لیفت صورت هستند؟

افرادی کاندیدای جراحی لیفت صورت خواهند شد که در سن میانسالی قرار دارند که سن این افراد بین 40 تا 60 ساله است.البته عمل لیفت صورت در هر سنی امکان پذیر است. در عمل لیفتینگ صورت چربی های اضافی برداشته می شود و عضلات زیرین سفت می شوند و همچنین پوست صورت و گردن کشیده می شود وبا این عمل فرد چند سال جوان تر به نظر خواهد رسید.

تمامی خانم ها و آقایانی که چین و چروک های عمیق دارند.

افرادی که وزن زیادی را از دست داده اند و به همین دلیل پوست صورت افتاده ای دارند.

بیمارانی که متقاضی عمل لیفت هستند باید به طور کامل از لحاظ جسمانی سالم باشند و از نظر علمی افرادی که دارای سن 40تا 45 سال هستند که برای انجام عمل لیفت صورت مناسب هستند زیرا در این سن صورت چین وچروک زیادی ندارد و تغییرات ایجاد شده بعد از عمل لیفت بسیار عالی خواهد بود زیرا لایه های کلاژن و الاستین در سنین بالاتر تحلیل می رود.

بنابراین لیفت در یک فردی که در سن 40 تا 45 سال است قطعأ نتیجه بهتری خواهد داشت تا در یک فرد در سن 60 سالگی. و همچنین عوامل ژنتیک می تواند در میزان افتادگی پوست تأثیر گذار باشد. ممکن است فردی در سن 40 سالگی شرایط پوستی ، جنس پوست ، نوع بافت و از نظر لیگامان و کلاژنی که در بافت الاستین در پوست بافت خوبی داشته باشد که در این شرایط پزشک پیشنهاد می دهد تا فرد در سنین بالاتر لیفت انجام دهد.

مزایایی لیفت صورت

  • شما در لیفت صورت به اهداف زیر خواهید رسید.
  • پوست صورت سفت شده و با کشیدگی پوست دیگر به حالت شل و افتاده نمی باشد.
  • لیفت صورت باعث می شود که پوست صورت و گردن جوانتر به نظر برسد.
  • زمانی که پوست صورت کشیده می شود فک به سمت بالا کشیده می شود و به صاف شدن چروک های اطراف دهان کمک می کند.
  •  در گردن چربی گردن و زیر چانه برداشته می شود و این عمل باعث می شود که پوست شل گردن سفت شود.

برش های ایجاد شده در عمل لیفت صورت چگونه است؟

این برش ها در پشت خط رویش مو در قسمت شقیقه ها شروع می شود و تا قسمت زیر گوش ها ادامه پیدا می کند که با ایجاد این برش ها می توان چربی های منطقه صورت ، گردن و گونه ها برداشته شود و البته ایجاد برش ها به جراح شما نیز بستگی دارد. و معمولأ برش ها به این گونه است که لاله گوش را دور میزند و حتی نیاز باشد. در برخی موارد در زیر چانه برش هایی نیز زده شود. به طور کل شما نباید نگران دیده شدن برش ها بعد از جراحی باشید زیرا جراح سعی بر این دارد که برش ها بر روی چین های طبیعی ایجاد شود تا بعد از عمل لیفت صورت دیده نشود

مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت

  • در روزهای اول فعالیت های خود را مقداری محدود کنید و از انجام کارهای سنگین بپرهیزید.
  • برای جلوگیری از خونریزی و یا تورم و کم تر شدن درد می توان از کمپرس سرد استفاده کرد.
  •  در هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
  • از مصرف دخانیات پرهیز کنید.
  • در روزهای اول از تابش مستقیم آفتاب دوری کنید و برای مراقبت از پوست خود ضد آفتاب مصرف کنید .

عوارض لیفت صورت

قطعأ هر روش جراحی اگر درست انجام شود عوارض کمتری خواهد داشت. اما اگر به اشتباه صورت گیرد صد در صد با عوارض بیشتری همراه خواهد بود. معمولأ پزشک جراح با فردی که قصد انجام جراحی را دارد کامل صحبت می کند. و بیمار را در جریان احتمال به وجود آمدن عارضه قرار می دهد و خود بیمار با آگاهی لازم تصمیم به جراحی می گیرد. همچنین اگر جراح به درستی انتخاب شود و اگر جراح از امکانات بهینه ای و بهترین روش جراحی و حتی از وسایلی که طی جراحی استفاده می شود. به بهترین نوع استفاده کند درصد خطر برای بیمار پایین می آید.