یک روش معقول پسندیده و غیر تهاجمی و ملایم جهت جوان‌سازی پوست می باشد. در این روش از سوزن های مخصوص و البته بسیار نازک استفاده می شود. نفوذ سوزن به پوست به صورت سطحی می باشد. میکرونیدلینگ به صورت کمک می کند تا بتوانیم منافذ باز پوست را ببندید، چین و چروک را کم کنید و همینطور ترک‌های حاملگی را ترمیم کنید.

 روش میکرونیدلینگ دستی

روش دستی همانطور که از اسمش پیدا است نسبتاً سنتی تر از روشی می باشد که با دستگاه انجام می شود. مهم‌ترین مشخصه در این روش استفاده از درمارولر می باشد. درمارولر ها کارکردشان آسان و مناسب می باشد به طوری که یک سر غلتکی برای آنها طراحی شده که کار را روان تر انجام می دهد. در بین انواع مختلف دستگاه های میکرونیدلینگ، درمارولر ها در دسته اولیه و قدیمی قرار دارند.

این وسیله دارای سوزن های بسیار کوچکی می باشند که معمولاً با عمق مشخصی وارد پوست شده. نگران قرمزی و تورم پوست پس از میکرونیدلینگ صورت خود نباشید چون موقتی و گذرا می باشد. جنس سوزن ها تیتانیومی هست. معمولاً میکرونیدلینگ توسط دستگاه صورت می باشد اما کم بودن هزینه روش دستی باعث شده تا تقاضا برای آن بیشتر باشد. اندازه نوک سوزن ها بسیار نازک و ظریف می باشد و آسیبی به بافت اصلی پوست نمی زند.

میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه

زمانی که که درگیر اسکار ناشی از زخم می باشید و یا به دنبال بهترین روش درمان جای جوش و آکنه هستید، میکرونیدلینگ با دستگاه بهترین پیشنهاد برای شما می باشد.

در این روش از دستگاهی استفاده می شود که دارای موتور الکتریکی بسیار قوی است. این دستگاه سرعت مشخصی دارد و همینطور می بایست با شرایط خاصی مورد استفاده قرار گیرد. ایجاد حساسیت پوستی در روش میکرونیدلینگ با دستگاه بسیار کم می باشد و درمان التهاب سریع تر انجام می شود. اگر احساس سوزش یا خارش پوست داشتید ، سرعت و قدرت دستگاه قابل تنظیم می باشد تا ناراحتی شما برطرف شود.

این دستگاه به واسطه قدرت خوبی که دارد می تواند تعداد منافذ مناسب روی سطح پوست ایجاد کند و نسبت به روش دستی بهترین گزینه می باشد. دستگاه های میکرونیدلینگ صورت در جنس های پلیمری، .فلزی، شیشه ای و سیلیکونی به بازار عرضه می گردند.

وقتی که ‌منافذ پوست باز می شود سرم و سایر موارد درمانی وارد پوست شده و این سوراخ های کوچک برای درمان می باشند. البته که ترمیم و بازسازی پوست باید به قدری دقیق و محتاطانه صورت پذیرد که هیچ مشکلی برای پوست ایجاد نشود. به فرض مثال یکی از مواد ارزشمندی که که از طریق میکرونیدلینگ وارد پوست می شود ویتامین c که سبب تولید کلاژن شده و در نهایت به ترمیم پوست کمک خواهد کرد و به بازسازی مجدد آن کمک شایانی می کند.

مزایای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ صورت یک سری مزایا و معایب مطرح است که دانستن آن خالی از لطف نیست!
میکرونیدلینگ کمک بسزای می کند که روند تولید کلاژن درمان و بهتر شود و پوست جوانسازی شود. اینطور که مشخص شده است این روش انواع زخم ها را از بین خواهد برد. و قابلیت اجرایی خوبی را دارا می باشد. توسط این روش می توانید تا حد بسیار زیادی پوست بدن خود را روشن کنید و به طور کلی از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه می باشد و با انواع پوست های مختلف سازگاری خوبی دارد.

معایب میکرو نیدلینگ

وقتی صحبت از معایب به میان می آید، یک سری عوارض زودگذر مطرح می باشد که شاید باعث نگرانی شما باشد. یکی از موارد قرمزی و تورم پوست است که در اولین نگاه برای شخص بسیار عذاب آور هست همچنین در برخی از نقاط کبودی دیده شده و پوست در ابتدا مقداری تیرگی دارد. شاید در ابتدا درگیر حساسیت های پوستی مثل خارش یا التهاب بشوید. اما ورم ایجاد شده از میکرونیدلینگ بسیار خفیف می باشد و جای نگرانی نیست.

چه افرادی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند؟

این روش بی خطر و غیر تهاجمی می باشد به این ترتیب بسیاری از افراد می توانند از آن بهره مند گردند اما یک سری ممنوعیت ها هست که باید رعایت شود.

در صورتی که شخص از گذشته زخمی روی بدن خود دارد که هنوز زخم تازه یا باز بحساب می آید یعنی بهبود نیافته است پس نباید به سراغ میکرونیدلینگ برود. اما در صورتی که در مدت زمان یک سال گذشته پرتو درمانی یا اشعه درمانی کرده باشید هنوز هم برای میکرونیدلینگ آماده نیستید.

افرادی که روی بدن خود عفونت باز و یا تبخال دارند توصیه نمیکنیم از این روش استفاده کنند. و باید صبر کنند تا میزان چرک روی سطح پوستشان خشک شود.

زمانیکه باردار می باشید و یا در دوره شیردهی هستید مناسب تر است از این روش دوری کنید.

افرادی که دیابت دارند معمولاً زخم هایی روی پوست شان ایجاد می شود مدت بهبود شان زمان بر می باشد این افراد نیز باید دقت لازم را داشته باشند.

کسانی که داروی آسپرین استفاده می کنند توصیه نمیکنیم از این روش استفاده کنند.

کاربرد میکرونیدلینگ

  • رفع چین و چروک و جوانسازی پوست
  • درمان جای جوش و آکنه
  • کاهش میزان ترک های بارداری یا ترک های ناشی از افزایش یا کاهش وزن
  • کاهش آثار ناشی از زخم های شدید و سوختگي

رفع چین و چروک و جوان‌سازی پوست

دستگاه میکرونیدلینگ از زمانی رونق گرفت که توانست برای از بین بردن چین و چروک پوست سخنی برای گفتن داشته باشد و عرض اندام کند. قابل ذکر است که پوست انسان با گذشت زمان بافت نرم و لطیف خود را از دست می دهد یعنی از نظر کلاژن به مشکل بر می خورد و وقتی کلاژن کافی برای پوست وجود ندارد شاهد افتادگی پوست هستیم.

خانم ها در دوران بارداری و شیردهی به سادگی چین و چروک های پوستی را لمس می کنند. با گذر زمان و کم توجهی و به پوست یکی از عواملی است که باعث می شود پوست طراوت اولیه خود را از دست بدهد.

امواج رادیویی میکرونیدلینگ باعث می شود پوست برای کلاژن سازی تقویت شوند. در واقع در این روش از مواد مغذی مثل اسید هیالورونیک برای بازسازی پوست و کلاژن سازی استفاده شده و از طریق سوراخ های کوچک به بدن منتقل می شوند.

درمان جای جوش و آکنه

در روش میکرونیدلینگ صورت از تکنیک ترمیم سازی استفاده می شود به طوری که به واسطه تولید گرما، نقاط تیره پوستی که آثار به جا مانده از جوش هستند ترمیم خواهند شد. جوانسازی پوست معمولاً بر اساس مشکل پوستی در نظر گرفته می شود. در این روش ابتدا زخم هایی که روی پوست دیده می شوند در واقع همان روزنه های پوستی مخصوص می باشند.

در صورتی که مراقبت های پوستی به خوبی رعایت شود ترمیم اولیه انجام خواهد شد و جای زخم های قبلی نیز کم می شود. در صورتی که درگیر کهیر باشید باز هم میکرونیدلینگ به رفع آن کمک شایانی می کند.

معمولاً اوایل سن بلوغ، جوش های مزاحمی روی پوست صورت نمایان می شود که جلوه نازیبایی به پوست می دهند. این جوش ها با گذشت زمان کم و زیاد خواهند شد و گاه تا سالها همراه شما خواهند بود. حقیقت این است که حتی پس از برطرف شدن جوش ها، باز هم جای جوش وجود هست و صورت را تحت تاثیر قرار می دهند.

کاهش میزان ترک های حاملگی یا چاقی/ لاغری

یکی دیگر از دغدغه های مادران برای بارداری، از بین رفتن بافت سالم پوست شکم می باشد. پوست شکم حالت کشسانی دارد و این موضوع باعث می شود که پوست دچار تحلیل شود.

کسانی که‌ به رژیم غذایی ناسالم روی می آورند و به صورت یکباره با کاهش وزن زیاد روبرو می شوند نیز از ترک های روی شکم خود بسیار ناراحت می باشند. در واقع زمانی که پوست بدن به میزان غیر عادی کش بیاید و سپس به وضعیت قبلی خود برگردد احتمال اینکه پوست درگیر شود خیلی زیاد است .

یکی از موضوعات مهم در مورد ترک های حاملگی می تواند این باشد که اگر به موقع بررسی و درمان نشود تا زمان های طولانی رویت می شود و ظاهری نازیبا به بدن می دهد. ترک های پوستی فقط مربوط به شکم نیست حتی روی ران ها و بازو نیز ظاهر می شود. دقت کنید که از بین رفتن حالت پوست به پیر نشان دادن بدن منجر خواهد شد. میکرونیدلینگ واسطه دیود و نور led خود می تواند منجر به رفع چین و چروک پوست شود و کبودی و لک های حاصل از آن را از بین ببرد . البته که در این روش، نوع پوست به خوبی سنجیده خواهد شد.

آثار ناشی از زخم های شدید و سوختگی:

زخم های شدید و سوختگی هایی که باعث لک شده اند توسط این تکنیک بین 30 الی 70 درصد بهتر خواهند شد.