بارگذاری...

درحقیقت  مزو ژل یک نوع ژل می باشد که قابل تزریق در زیر پوست است که توسط شرکت های گوناگون و تحت برند های مختلف تولید شده است. درحال حاضر دو برند مزوژل پروفایلو و جالپرو به واسطه تعدادی از پزشکان توصیه می گردد. بعضی از متخصصین باور دارند که تزریق مزو ژل جالپرو صورت را به خوبی آبرسانی می کند و باعث بوجود آمدن نتیجه بهتری خواهد شد.

مزو ژل یکی از درمان های تاثیرگذار در رفع چین و چروک و دیگر مشکلات پوستی درصورت به ویژه نواحی اطراف چشم است. یکی از اصلی ترین ترکیبات طبیعی پوست هیالورونیک اسید می باشد، که در ساخت کلاژن و حفظ حالت ارتجاعی آن نقش بسزایی دارد.

در ترکیبات مزوژل علاوه بر هیالورونیک اسید از آمونیاک اسید، معدنی، کوآنزیم ها، موادمعدنی، ویتامین ها، و آنتی اکسیدان های متفاوت استفاده شده است که همه آنها خاصیت های ترمیم کنندگی دارند. و می توانند به بهتر شدن انواع آسیب های پوستی کمک کند. و همچنین این ترکیب ها می توانند رطوبت پوست را بیشتر کنند و از بروز مجدد نشانه های پیری و لک های پوستی برای مدتی تا حد زیادی جلوگیری کند.

مزو ژل برای درمان چه آسیب هایی به کار می رود؟

مهمترین کارکرد مزو ژل برطرف کردن چین و چروک صورت به خصوص در نواحی اطراف چشم ها و لب ها می باشد. این شیوه را می توان برای برطرف کردن خط های عمیق لبخند و اخم نیز استفاده کرد و چهره ای شاداب تر و جوان تر به متقاضیان ارائه نمود.

با استفاده از مزوژل امکان اصلاح فرم نامتقارن صورت در قسمت های چانه یا گونه ها وجود دارد و می شود ناهنجاری های ظاهری را نیز تا حد قابل توجهی برطرف نمود.

اگر پوست شما به هر دلیلی دچار افتادگی شده و کمی شل شده است مزوژل بهترین درمان برای آن می باشد. این شیوه برای کسانی که صورتی لاغر دارند و می خواهند کمی حجم به بخش های مختلف چهره ی خود ببخشند بسیار کاربردی می باشد. از مزو ژل همچنین می توان برای از بین بردن سیاهی و تیرگی اطراف چشم و گودی زیر آن و روشن تر شدن و شفاف شدن پوست نیز استفاده کرد.

اگر شما پوستی خشک دارید و می خواهید روشی مطمئن برای آب رسانی به آن و ترمیم کردن آسیب های ناشی از آن باشید مزو ژل بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این روش درمانی با تحریک کلاژن سازی و احیای بافت های آسیب دیده باعث جوان سازی چهره می شود. و همینطور جای جوش، آکنه و لک های پوستی را از بین می برد.

درمان مزو ژل را می توان برای از بین بردن خطوط گردن، رگ های بیرون زده بر روی دست، لک های سیاه و قهوه ای بر روی پوست و ترک ها مورد استفاده قرار داد.

چه  کسانی می توانند از مزوژل استفاده کنند؟

برای استفاده از درمان های مزو ژل محدودیتی در سن و جنسیت افراد وجود ندارد و همچنین همه کسانی که با یکی از مشکلات مطرح شده در قسمت قبل دست و پنجه نرم می کنند به دنبال این راه کار بروند. در اصل مزوژل را می توان یک روش غیرتهاجمی برای برطرف کردن نواقص ظاهری و جزئی در پوست و چهره افراد و دیگر قسمت های بدن دانست که سبب افزایش اعتماد به نفس فرد و جوان تر و زیبا تر شدن ظاهر او می شود.

تزریق مزوژل برای کسانی که در گروه های زیر قرار می گیرند ممنوع می باشد و فقط با تشخیص پزشک متخصص امکان انجام دادن آن وجود دارد.

 • کسانی که به بیماری های زمینه ای مثل دیابت، سرطان و …
 • کسانی که به بیماری خود ایمنی مثل لوپوس مبتلا هستند.
 • کسانی که به بیماری های خاص مبتلا هستند.
 • خانم های باردار و شیر ده
 • کسانی که به بیماری های کلیوی، بیماری های قلبی و سنگ صفراوی مبتلا هستند.

نحوه انجام مزوژل چگونه است؟

به یاد داشته باشید که انجام دادن مزوژل تنها به روز عمل محدود نمی شود و مراقبت های قبل و بعد از آن نیز تاثیر بسزایی دذر نتیجه آن خواهد داشت. به همین منظور بهتر است انجام این عمل را به سه قسمت قبل، حین و بعد از مزوژل تقسیم کنیم تا شما بدانید در هر بخش چه کارهایی لازم است انجام داد و چه کارهایی ممنوع می باشد.

اقدامات قبل از مزوژل

مهم ترین کاری که قبل از انجام مزوژول باید کرد پیدا کردن یک  مرکز معتبر می  باشد، بعد از مراجعه به کلینیک شما باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید تا پزشک مطمئن شود که مزوژل بهترین روش درمانی برای شما است. در آخر بعد از مشخص شدن تاریخ عمل باید نکته های زیر را رعایت کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید

 • یک  هفته قبل از تزریق دخانیات و الکل مصرف نکنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون را 2هفته قبل از تزریق ژل  متوقف کنید

اقدامات حین مزوژل

روزی که مزوژل انجام می دهید نباید چهره خود را آرایش کنید و بهتر است شب قبل حتما به حمام رفته باشید تا آلودگی روی پوست حتما برطرف شده باشد. این کار دردی قابل تحمل دارد، و همچنین کسانی که آستانه تحمل پایین تری داشته باشند پزشک برای آنها از بی حسی استفاده می کند.

عمل مزوژل  در یک جلسه تمام نخواهد شد و بستگی دار به شدت آسیب و ویژگی های پوست فرد، که ممکن است به جلسات بیشتری نیاز داشته باشد.

به طور کل در بیشتر افراد 3تا4 جلسه تزریق با فاصله زمانی حدودا 1ماهه کافی می باشد و نتیجه مطلوب به دست خواهد آمد.

اقدامات بعد از مزوژل

مراقبت های بعد از مزوژل اهمیت بسیار زیادی دارد و تاثیر بسزایی در نتایج و ماندگاری آن می گذارد. به همین علت توصیه می شود که همه دستورات متخصص را مو به مو انجام دهید و به نکات زیر توجه کنید.

 • تا 72 بعد از تزریق به هیچ عنوان درمعرض نور مستقیم خورشید و گرمای شدید قرار نگیرید و حتما حین خروج از خانه از کرم ضد آفتاب و کلاه استفاده کنید.
 • اگر در ناحیه تزریق دچار ورم شدید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • یک هفته  از غذاهای شور و پر چرب پرهیز کنید.
 • بعد از تزریق تا 24 ساعت ورزش نکنید.
 • اگر احساس درد داشتید برای مصرف مسکن حتما با پزشک خود مشورت کنید.

اگر این موارد را رعایت کنید عوارض تزریق مزوژل بسیار کم خواهد بود و به سرعت برطرف می شود و همچنین نتایج ماندگارتری خواهد داشت.

هزینه مزوژل چقدر است؟

از مهمترین فاکتورهایی که در هزینه تزریق مزوژل موثر است مقدار ماده ای است که تزریق می شود، در واقع با توجه به این که ژل مخصوص این کار در کشور تولید نمی شود و وارداتی می باشد قیمت آن تغییرات زیادی دارد و به همین علت تاثیر آن در قیمت نهایی عمل بیشتر از دیگر عوامل خواهد بود. عوامل دیگری که در تعیین قیمت موثر هستند نوع و شدت آسیب پوستی می باشد.

آیا افراد سالمند و میانسال نیز می توانند از درمان مزوژل استفاده کنند؟

تزریق مزوژل از لحاظ سنی هیچ گونه محدودیتی ندارد و همه افراد در هر سنی می توانند این کار را انجام دهند و همچنین می تواند تاثیر بسزایی ذر رفع چین و چروک های عمیق  افتادگی خفیف بگذارد. البته اگر این افراد پوست بسیار شل یانر می داشته باشند باید به سراغ لیفتینگ یا تزریق ژل بروند.

آیا مزوژل همان تزریق ژل است؟

شباهت های زیادی دارند این دو روش و به همین علت بسیاری از افراد مزوژل را با تزریق ژل اشتباه می گیرند. اگرچه  هر دوی این روش ها دارای خاصیت پر کنندگی هستند اما میزان تاثیرگذاری و مواد تشکیل دهنده آن ها باهم فرق دارد. در اکثر مواقع تزریق ژل برای افرادی پوست های نرمی دارند و دچار افتادگی شدید هستند انتخاب بهتری می باشد.

ماندگاری مزوژل چقدر می باشد؟

پاسخ این سوال بستگی دارد به این که پوست فرد، نوع آسیب و برندی که برای مزوژل مورد استفاده قرار می گیرد، ولی در بیشتر این افراد تزریق بین 6تا9 ماه ماندگاری دارد.