بارگذاری...

مزوتراپی جوانسازی یک روش بدون جراحی می باشد که امکان رساندن مستقیم ترکیبات ویتامینی، پپتیدها، آمینواسیدها و سرم های موردنیاز برای دوباره پر کردن، تغذیه و ارتقای تولید کلاژن و بالا بردن متابولیسم پوست را فراهم می کند. این روش درمانی شامل مجموعه‌ای از میکرو تزریق‌های خیلی کوچک (توسط غلتک پوستی / سوزن‌های میکرو) یا بدون دخالت سوزن (با استفاده از فناوری مافوق صوت) که امکان رساندن مواد فعال به لایه پوستی را ایجاد می‌نماید، هستند. در این روش درمانی متناسب با پوست را می‌توان به منظور ایست علائم پیری و در جوانسازی بسیار تاثیر گذار بر روی پوست را استفاده کرد. با توجه به خواسته های بیمار، ترکیبات متناسبی انتخاب خواهد شد. مزو جوانساز یک روش بسیار ایمن، ضد پیری، بسیار تاثیر گذار در جوانسازی پوست و روش مناسبی در مقایسه با روش‌های دیگر تهاجمی زیبایی می باشد. در این روش درمانی غیرتهاجمی می‌توان آن را به منظور توقف علائم پیری و جوانسازی بسیار تاثیرگذار پوست مورد استفاده قرار داد. با توجه به نیازهای شخص ترکیبات متناسب مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه انجام مزو جوان‌سازی یا همان مزو تراپی

فرایند مزو جوانساز با تمیز کردن سطح پوست قسمتی از پوست که قرار است مورد درمان قرار گیرد انجام خواهد شد. بعد از آن ابزار مزوتراپی روی پوست قرار می گیرد و با کمک گرفتن از سوزن‌های ریزی که دارد، کانال‌های زیادی به صورت کنترل شده روی پوست ایجاد خواهد کرد تا محتویات فعال با کمک گرفتن از تزریق‌های ریز بتوانند زیر سطح پوست راه پیدا کنند. زیرا ممکن است این حرکت با مقداری از لایه‌ برداری پزشکی یا لایه‌برداری برای کمک به نفوذ بیشتر مواد در زیر پوست مورد استفاده قرار بگیرد. مزو جوانساز با یک ابزار پنوماتیکی که با نیروی باد کار کرده انجام می‌شود و با استفاده از آن سوزن‌ها با سرعت بالایی در پوست فرورفته و برمی گردند، حدود 500 تزریق کوچک و ریز در دقیقه به وسیله این دستگاه انجام شده که به این معناست که این در این روش درمانی واقعاً بدون درد می باشد. زمانی که سوزن هایی در پوست فرورفته و باز می گردند، محلول را در پوست تزریق می‌کنند. نوع محلول‌ها بر اساس نتایج و هدف مورد انتظار مثل آبرسانی کار می کنند. فرورفتن این سوزن‌های کوچک باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در آن ناحیه از پوست شده و به تقویت و ترمیم پوست و پایین آوردن اسکارها، خطوط و چین و چروک‌های پوست کمک خواهد کرد. همچنین با فرورفتن این سوزن‌ها در پوست، گردش جریان خون نیز تحریک شده. سوزن‌ها با سرعت خیلی بالایی در پوست فرورفته و بازمی‌گردند بنابراین کبودی و آسیب‌ دیدگی‌های بافت‌های اطراف پایین می آید. این دستگاه بسیار دقیق و برنامه ریزی شده عمل می‌کند. فرایند مزو جوانساز تقریباً 20 دقیقه به طول می انجامد.

مواد تشکیل دهنده محلول مزو جوانساز

هیچ فرمول استانداردی برای مواد تزریقی محلول مزو جوانساز مورد استفاده وجود ندارد. پزشکان از محلول‌های بسیاری در این زمینه استفاده می شود که از جمله آنها می توان به موارد زیر می توان اشاره کرد

 • آنزیم‌هایی مثل کلاژناز و هیالورونیداز
 • عصاره‌های گیاهی
 • ویتامین‌ها و مواد معدنی

محلول‌های مزو جوانساز می‌توانند سلول‌های فیبروبلاست پوست را تحریک کنند تا کلاژن بیشتری تولید شوند و به این ترتیب با علائم مختلفی مثل بالا رفتن سن مبارزه کنند. در میان این مواد تزریقی مناسب پوست می‌توان به فاکتورهای رشدی، آنتی‌اکسیدان‌ها، پپتیدها و عناصر کمیاب اشاره کرد که محیط ایدئال برای بدست آوردن پوست سالم را فراهم می کنند و در نتیجه مقابله با پروسه بالا رفتن سن و علائم آن بر روی پوست راحت تر می شود.

فواید و نتایج جوانسازی صورت با مزو جوان ساز

مزودرمانی خستگی، کسلی و چین و چروک‌های روی پوست صورت را بهبود می‌بخشد، علاوه بر این به بهتر شدن جریان خون و دفع سموم موجود بسیار کمک می‌کند. از این روش می شود جهت درمان مشکلات مربوط به رنگدانه پوست و درمان اسکار و آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. کسانی که از مزو جوانساز پوست صورت استفاده می کردند، نشان داده است که در این روش، بسیار نتیجه‌ بخش بوده و مراجعه‌کنندگان رضایت زیادی را داشته‌اند. در ادامه به انواع مزایای جوانسازی پوست به روش مزو اشاره می‌کنیم:

غلظت زیاد سرم‌ ها، ویتامین‌ها و بقیه ی ترکیبات مغذی سبب جوانسازی و شادابی پوست صورت می‌شود.

نیاز نیست برای جوانسازی پوست صورتتان زیر تیغ جراحی بروید؛ چون مزو درمانی یک روشی کاملاً اصولی است.

این روش می‌تواند جایگزین خوبی برای جراحی‌های باشد که قیمت بالایی دارند.

این نوع جوانسازی یا همان مزو جوانساز برای نیازهای مختلف پوستی کاربردی می باشد. فرقی ندارد به دنبال جوانسازی پوست خویش باشید یا ترمیم آن، در هر صورت می ‌توانید از مزو جوانساز بهره مند شوید.

بلافاصله پس از اولین جلسه نتایج این روش خود را نمایان می کند و پوست شما ترمیم می شود.

مراقبت‌های بعد از مزو جوانساز

 • فرد به مدت یک هفته پس از انجام مزو جوانساز از مصرف الکل، قلیان و غیره خودداری کند.
 • جهت به دست آوردن نتیجه ایده آل قسمت تحت درمان را به مدت ۷۲ ساعت ماساژ دهید.
 • تا یک ماه بعد از تزریق مزو جوانساز از برنزه کردن صورت جدا خودداری نمایید.
 • فرد بعد از انجام مزوتراپی از قرار گرفتن در معرض آفتاب، گرمای زیاد و رفتن به استخر و سونا تا هنگامی‌که پزشک مشخص کرده باشد خودداری کنند.
 • بعد از تزریق و انجام مزو جوانساز به مدت یک هفته از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و جسمی که باعث تعریق شما می‌شود خودداری کنید.

نواحی قابل‌درمان با مزو جوان ساز

 • صورت
 • پیشانی
 • اطراف چشم‌ها
 • گونه‌ها
 • اطراف دهان
 • چانه
 • گردن و سینه
 • دست‌ها

از عوارض احتمالی مرو جوانساز

 • تورم یا التهاب
 • قرمزی پوست
 • خارش
 • درد بسیار کم (در منطقه درمان شده)
 • بالا رفتن حساسیت پوست
 • حالت تهوع
 • اسهال
 • استفراغ
 • احتمال حساسیت به مواد استفاده شده (حتماً قبل از انجام این عمل زیبایی مواد مورد استفاده را تست کنید.)

زخم و عفونت (اگر به درستی و توسط بهترین پزشک پوست انجام نشود.)

ماندگاری نتایج و مدت اثر مزوتراپی صورت

یکی دیگر از دغدغه‌های کسانی که جهت درمان مشکلات پوستی به پزشک مراجعه می‌کنند، مدت اثر مزوجوانسازی صورت می باشد. هرچند وقت یکبار با انجام روش‌های جوان‌سازی جدید، تیم پزشکی با فناوری‌های به روز تری برای درمان مشکلات پوستی روبرو می شوند. مزوتراپی یکی از این درمان‌ها ییست که برای طیف گسترده ای از مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. متنوع بودن درمان عوارض پوست و مدت اثرگذاری مزو جوانسازی صورت باعث محبوبیت این روش درمان زیبایی پزشکی شده است.

اگرچه مدت اثر مزوجوانسازی صورت و نتایج بهبودی آن عموما برای افراد خوشایند و رضایت‌بخش خواهد بود، اما به دلیل ساختار متنوع پوست یک فرد با فرد دیگری، امکان دارد میزان جواب‌ دهی این روش در همه افراد به یک شکل نباشد. از سوی دیگر پزشک معالج و میزان تبحر آن در انجام مزو جوانساز هم تأثیر زیادی در اثربخشی این درمان پرفایده خواهد داشت. مدت اثر مزو جوانساز صورت اگر به شکل کاملا حرفه‌ای انجام شود، قابل‌توجه خواهد بود. هرچند که هیچ درمانی دائمی نیست و پس از مدتی نیاز به تکرار یا درمان جایگزین دارند.

میزان ماندگاری و مدت اثر مزو جوانساز

قبل از هر چیز ، باید عرض کنیم که این روش درمان زیبایی، برای طیف وسیعی از مشکلات پوستی، از چین و چروک و رفع لک گرفته تا روشن کردن و جوان‌سازی پوست تاثیرگذار می باشد . این روش درمانی باید بین ۴ تا ۶ جلسه، بسته به تجویز پزشک و میزان مشکل پوستی انجام شود. فاصله بین هر جلسه نیز باید کم‌تر از یک ماه باشد. البته تخمین این زمان هم به عهده پزشک می باشد . هرچند مدت زمان اثر مزو جوانساز صورت به وضعیت پوست، توانمندی پزشک و مواد مصرفی بستگی دارد، اما چون روند پیری پوست همیشه رو به افزایش است، بهتر است هر سال یکبار این شیوه درمانی تکرار شود. هر جلسه درمانی نهایت تا نیم ساعت ادامه دارد . برای دیدن نتایج این روش مدت‌ زمان زیادی لازم نیست و طی چند هفته قابل‌مشاهده می باشد . به طور کلی فرایند مزو جوانسازی صورت تا ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری دارد. بیشتر از مدت اثر مزو جوان‌سازی صورت که سؤال پر تکراری می باشد، اطلاع از میزان ایمن بودن این روش است. باید عرض کنیم که با خیال آسوده روند مزو جوانسازی خود را انجام دهید؛ زیرا آنچه به شما تزریق می‌شود، چیزی جز مواد طبیعی مفید مورد نیاز بدن شما نیست. اما بااین‌ وجود برخی از افراد مثل زنان باردار و شیرده، افراد تحت درمان با شیمی‌درمانی، کسانی که دچار بیماری صرع هستند و بیماران قلبی بهتر است از این روش استفاده نکنند.